Sanal Sohbet

Sanal Sohbet

Sanal Sohbet nedir? Sanal Sohbet ortamlarına nasıl katılabilirim?

Sanal Sohbet hakkında bilgiler.

Sanal Sohbet Nedir ?

Sanal sohbet real kişilerin bilgisayar ortamında internet aracılığı ile bir araya geldikleri ve muhabbet ettikleri platformun adıdır. En popüler Sanal Sohbet mekanları yedi adettir.

Sesli: Kameralı ve mikrofonlu sanal ortamı sohbetidir. Çoğu kameralı sohbetler ücretsiz olsada, ücretli yerlerde vardır.

Ücretli Sohbet: Üyelik isteyen ve belli bir ücret karşığında puan veya kredi veren muhabbet ortamlarıdır. Bir çok ücretli sohbet ortamı para tuzağıdır.

Ücretsiz Sohbet: Ücretsiz sohbet ortamları irc, msn, skype, whatsapp  gibi popüler ortamlardır.

İRC Sohbet: Üyeliksiz , kayıtsız ve ücretsiz platformdur. Unreal sürüm ve script tabanlı sohbet ortamlarıdır. Mirc gibi yardımcı programlarlada bu ortamlara girilebilir. Mobilden ise androirc adlı program yeterlidir.

Skype: Microsoft’un sohbet ortamıdır. Bilgisayarlara, telefonlara ve tabletlere indirilen programlarla hotmail iniz ile kayıt yapıp tanıdıklarınızı ekleyerek sohbet yapabilirsiniz.

MSN: Skype’dan önce MSN vardı. Daha sonra Facebook satın alarak kendi ortamına ekledi.  Facebook’a kayıt olan veya telefon numarası ile kayıt olan herkes msn sahibi olan herkesle hem ücretsiz, hem görüntülü , hemde sesli sohbet edebilir.

Whatsapp: Bir mobil sohbet programıdır. Telefon rehbetidne ki kişilerinde whatsap yüklemesiyle her internetin olduğu ortamda sohbet edilebilen bir platformdur.

Bizim Sitemiz

Bu uygulamalar ve siteler sohbet ortamlarının en yaygın popüler  olanlarıdır. Peki Sohbet Siteleri  hangi alanda ?

Web sitemiz irc platformuna ait unreal tabanlı bir web sitedir. Açık kaynak kodlu wordpress web sayfası olan sitemiz seviyeli muhabbetler için en uygun yerdir. 2018’de açılan sitemiz günlük makaleleri ve yazı dizinleri ile sizlere ihzmet vermektedir.

Web sitemizde radyo dinleyebilir, yarışma kanallarında yarışabilir, muhabbet kanallarında muhabbet edebilirsiniz.  Web sitemizin en güzel yanı ise istek parçası yapabilmenizdir.  Yayında dj olduğu taktirde istediğiniz şarkıyı sizlere en kısa sürede çalacaklardır.

Web Sayfamız’da ki konular;

  • Spor
  • Magazin
  • Dizi
  • Film
  • Sağlık
  • Yemek Tarifleri
  • Edebiyat
  • Sanat
  • Eğitim

ve daha nice konularla sizlerle olacağız . Bizleri seçtiğiniz için teşekkürler.

Musty Azad 1538
Cevap bırakın