Sokağa çıkma yasağı

Sokağa çıkma yasağı

Sohbetedersin ailesi olarak güncel haberler konusunda yenisi ekliyoruz

Yaşamakta olduğumuz corona virüsü sebebi ile dün akşam itibari ile sokağa çıkma yasağı bir çok büyük şehir de yürürlüğe girdi.

Sokağa çıkma yasağı çıkması sebebi ile büyük bir paniğe kapılan halk sokaklara döküldü herkes ufak tefek ihtiyaçlarını alırken uzun kuyruklar oluştu sosyal mesafeye ne yazık ki uyulmadı hatta kavgalar bile oldu.

aynı zaman da sokağa çıkma yasağı olan illeri de ücretsiz sohbet eden dostlarımıza paylaşalım, haberlerin detayları şöyle hürriyet haberinden alalım

 

Sokağa çıkma yasağı olan iller araştırılan konular arasında yerini aldı. Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, cezası ne kadar? İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı olan iller ile ilgili genelge yayınladı. Yapılan açıklamada, 10 Nisan saat 24:00’dan itibaren saat 24:00’a kadar Büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasağı getirildiği açıklandı. Peki sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı olan iller ile ilgili genelge yayınladı. Yapılan açıklamada, 10 Nisan saat 24:00’dan itibaren saat 24:00’a kadar Büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ilinde sokağa çıkma

yasağı getirildiği açıklandı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ CEZASI NE KADAR?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak ilinde bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı 12 Nisan 24:00’a kadar devam edecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir.” dedi.

Musty Azad 930
Cevap bırakın