Sevginin Yolu

Sevginin Yolu

Neyi seversen, o olursun! Sevgi simyadır. Asla yanlış şeyi sevme; çünkü seni dönüştürecektir. Hiçbir şey sevgi kadar dönüştürücü değildir. Seni daha yükseklere, doruklara çıkarabilecek bir şeyi sev! Senin ötende bir şeyi sev..Osho

Çok sevdiğim bir sözdür bazen kitaptan çok alıntıları okuyup incelerim buna göre sevgili Osho devam ettim sormak istedim sizlere de ama önce kendime sordum kendim cevapladım isterseniz yorumlarda sizde paylaşabilirsiniz.

Olgunlaşmakla farkındalık arasındaki ilişki sizce nedir?

Bu soruya cevap ararken tekrar   Osho’nun yazılarında gördüğüm ve soruma kaynak olabilecek cevaplar buldum şöyle diyordu Olgunluk adlı romanından  alıntılayarak paylaşayım : )  Osho: Unutma, sen kap değilsin. Sen içeriksin. Biçimler değişir, varlığın aynı kalır. Ve o büyümeye, olgunlaşmaya devam eder, daha da zenginleşmeye devam eder. Ve sen, “Olgunlaşmakla farkındalık arasındaki ilişki nedir?” diye soruyorsun. Farkındalık yöntemdir; olgunlaşmak ise sonuç. Daha çok farkında ol ve daha çok olgunluğun olacak; o yüzden ben sana farkındalığı öğretiyorum ve olgunluktan bahsetmiyorum. Şayet farkında isen o gerçekleşecektir.

 

İyi dedi Osho, aslında ekleyecek pek bir şeyi yoktu. Ancak farkında olmak, gözlerinizi açık tutmak demektir.
Ve biz farkında olsak da olmasak da olgunluk yönlendirilir. Hayatı bir hamur yumağı gibi düşünelim, hamur yoğurucu olalım. Gerekli malzemeler üzerimize konduğunda farkındalığımız artıyor çünkü artık aynı değiliz.
Malzemeler ekleyene kadar ne olduğunu anladığımızda farkındalık kazanıyoruz. Hamur olunca olgunlaşmak kaçınılmaz… İyi hamur seçip kör kalanlar da var, bu işte bir muhalefet olmasaydı belki bu hamur yapıldığında (değişim) her şey daha farklı olabilirdi….

 

 

Musty Azad 313
Cevap bırakın