Sessizlik

Sessizlik

Bugün sizlere kalemimin yetiştiği ve yazabildiği kadarıyla sohbetedersin de hem ücretsiz sohbet edip hemde içimiz de kalan ukteleri kelime kelime uzunca dökeceğiz blog sayfamıza arkadaşlar şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmın dan ulaştırabilirsiniz.

Sonsuzluğun bir simgesi gibi görünen kelime kalıbı dır. Sessizlik için de hüznü de,huzuru da barındırıyor gibi..

Kimi zaman çok aranılan kimi zaman bırakılmak zorunda kalınan bir eylem . Yalnızlık gibi tercihe bırakılıyor bazen de terk edişlik geliyor akla ..

Sohbetedersin üyeleri sessizlik sanki bazı şeyleri aşırı tadını çıkardığımız o yoğun yaşadığımız anlar da , dillendiremediğimiz kelimelere dökemediğimiz yitip giden duygu ve düşüncelerdir aslın da bir bakıma insan durup

düşünür nasıl anlatsam nasıl desem de içimi döksem ince ince süzülse yüreğim gönlüm .. diye tarif edilecek olursa sanıyorum ki karşılığı olacak sessliğin anlamı .. şayet bu durumu dile getiremiyorsak dökemiyorsan tarif edemiyorsan diyemiyorsak sebebi bildiğin gücünün yetmediği yerler olduğun da susarız işte o zaman sessizliği duyarız..

 

Bazen de söyledikleriniz dudağınızdan dökülenler bir den başkalaşır. Düşündükleriniz bile tam anlatmaya başlarken karşınız da ki ne onun anladığı asla ama asla sizin anlatmak istediğiniz olamaz sanıyorum bu durum da tek ve nihayi gerçek sessizlik dir. öyle korunaklı bir sığınaktır ki, kelimelerin dilden dökülen sözcüklerin yavanlığını kirlettiği anlara daldığımız da içimiz burkulur üzülürüz , daha sonrası da kendinizi anladığınızı anlarsınız kendinizle baş başa kaldığınız huzuru bulursunuz ve nihayetin de sessizlik derin uçurum yıkıntıların arasın da ki huzur..

 

yine arkadaşlar ücretsiz sohbet ettiğimiz şu platfromlar da çoğu kez başımıza gelen tanrısal birşey hani ne kadar susarsan o kadar yaklaşıyorsun ne kadar bağıyorsan kendine o kadar uzaksın işte..

Bizler sohbet ederken sessizce kelimeleri seçiyoruz okurken sessizliğin dibini yaşıyoruz çoğu zaman bu anlattıklarım bir birinden farklı gerçekleşen durum halleri herkes de değişilik ama nihayi gerçek huzur bulduğumuz o sessizlik..

Aslın da kelime olarak için de biriktirdiği değerler huzur veren kimi zaman yoran kimi zaman tehlikeli ,güvenli olan ve özlenen belki de bastırabilmek için hem radyo açtıran bağıra bağıra şarkılar söylediğimiz dinlediğimiz tek şey belki de değerli sohbetedersin üyeleri ..

 

 

Musty Azad 1301
Cevap bırakın