Sanal Sohbet Odaları

Sanal Sohbet Odaları

Sanal Sohbet Odaları için tıklayınız.  Sanal Sohbet Odaları  hakkında kısa bilgiler.

Sanal Sohbet Odaları Sohbet aleminin en popüler odalarıdır.

Sanal Sohbet Odaları

2019  yılında kurulan Ücretsiz Sohbet Sitesi internet aleminin en keyifli  muhabbet ve eğlence sitesidir. Türkiye’nin dört bir yanından gelen, insanlarla oluşturduğumuz aile ortamına senide bekleriz.  81 ilden gelen arkadaşlarla 7/24 muhabbetin zirvesini yaşıyoruz. Muhabbet ederken sevgi, seviye, saygıyı asla elden bırakmıyoruz.

Samimi Bir Selamla Muhabbete Başla

Samimi bir selamla yapılan girişler her zaman her yerde değer görür.  İlk izlenim neyse insanlarda öyle kalıcı bir iz bırakabilirsin. İnternet aleminde bile bu kural geçerlidir. Bazı insanlar kalitesini verdiği selamdan dahi belli eder. Nasıl mı ? En nefret ettiğim şey Selamûn Aleyküm kelimesini kısaltarak veya değiştirerek verilmesi. S.a, slm, s.alykm, selamunhello vb  kelimelerle selam verenler ya işin kolayına kaçan tiplerdir ya da biraz düşük kişilerdir. Öncelikle herkes şunu bilmelidir ki , “Selamun Aleyküm” diyen kişiler öncelikle Allah’a olan saygısından dolayı ve girdikleri ortamda tanısın tanımasın diğer insanlara olan saygısından dolayı düzgün ve samimi selam verir. İşte bu yüzdendir ki samimi ve düzgün bir selam internet aleminde dahi insanlar arasında makbul görülen davranış biçimi olarakbelirtilir.

Doğru ve Düzgün Türkçe

İnternet ortamının bana göre en önemli ikinci meselesi “Doğru Türkçe” dir!  Doğru, sağlıklı ve anlaşılabilir bir iletişim için Doğru Türkçe hem normal hayatımızda hem de sanal alemde çok ama çok işimize yarayacaktır. Diğer dillere saygımız tabi ki var hatta diğer dillerin de öğrenilmesinden yanayız. Fakat Muhabbet ederken Türkçe dışında kullanılacak cümleler, yönetici arkadaşlarımızı sıkıntıya sokabilir. Bazı kötü niyetli insanlar Türkçe harici konuştukları dillerle küfürler ve hakaretler edebiliyor hatta uygunsuz kelimeler söyleyebiliyor. İşte bu tamda bu sebepten dolayı Düzgün ve doğru Türkçe internet aleminde ve normal hayatımız da önemlidir.

Seviye

Eğer seviye olmaz ise ne Düzgün Türkçe ile iletişimin önemi kalır, ne de samimi verilen selamın önemi kalır… Kısaca muhabbetimiz yok olur gider. Seviyesizlik asla hiç bir zaman kabul görülen bir durum değildir. Seviyesizlik öncelikle kadınlara büyük saygısızlıktır. Kadınların olduğu yerde seviyenin yüksek tutulmasında fayda vardır.

İnternet muhabbetleri ile sizlere kısaca tüyolar verdik. Hoş sohbetler diliyor ve sizleri Tarih Sitesi ‘ne de bekliyoruz.

Musty Azad 766
Cevap bırakın