Türkiye'nin Eğlenceli Sohbet
Odalarının Adresi


Şimdi ücretsiz sohbet edin. Türkiye'nin her yerinden bağlanan yüzlerce aktif bay ve bayan kullanıcının bulunduğu sohbet odalarında, anlık olarak sohbet etmenin keyfini çıkarın. Boş zamanlarınızı yeni insanlarla tanışarak daha eğlenceli şekilde geçirin. Yeni insanlarla sohbet ederek, yeni arkadaşlıklar kurun. Üyeliksiz olarak sohbet odalarında sizlerde hemen yerlerinizi alın, doyasıya sohbet etmeye başlayın.
Play Store App Store

Ramazan Sohbeti

Çocukluğumun en güzel zamanlarından olan ramazan ayı adı itibaren  bendeki yeri bambaşkaydı. Bütün aile kalabalık iftar sofralarında toplanır, aile büyüklerinin ramazan sohbeti dinler, ibadet etmenin inceliklerini öğrenirdik. Eminim ki geçmiş ramazanları benim gibi sizde çok özlüyorsunuz.

   Ramazan Sohbeti

Sohbetedersin Ailesi olarak bugün Ramazan Sohbetlerini ve Ramazan ayına özel anılarımızı ,faziletlerimizi anlatacağım . Şöyle başlayabilirim o halde .

Artık eskisi gibi kalabalık sofralarda toplanamasakta ramazan sohbetlerimizi ücretsiz chat yapabildiğimiz yeni sohbet sitelerinde yapabiliyoruz.

Birçok sohbet odası bulunan sitelerin odalarından biri de global olan  islam odamız , bu odada ramazan sohbetleri, islam ile  ilgili bilgiler ve peygamberimizin(s.a.v.) hadislerinden alıntılar bulabilirsiniz.

Bütün ibadetlerdeki gibi ramazanda oruç tutmanın da ilk temeli niyet etmektir.Yani kalbin tamamıyla yapacağı ibadete odaklanmasıdır. Niyeti sesli dile getirmek ise sünnettir. Bu yüzden  hem kalbimizden geçirmek, hem de sesli olarak söylemek daha doğru olacaktır. Oruç tutarken midemizin yanında gözümüzü dilimizi nefsimizi de Allah’ın (c.c.) haram kıldıklarından uzak tutmalıyız.

Peygamber efendimiz (s.a.v.) bir hadisinde ‘’Kim faziletine inanarak ve karşiliğını Allah’tan bekleyerek ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları affolunur.’’demiştir. Rabbim verdiği nimetleri güzellikleri hep arttırsın Bizleri ramazanı hakkıyla yaşayan kullarından eylesin. Hayırlı, bereketli ramazanlar.

Ramazan merhamet tecellisidir.

Kur’an- Kerim ramazan ayında kadir gecesinde indirilmiştir. Ramazanı karşıladığımız bu ilk gecede bu ayetleri yeniden hatırlayalım.

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِيَ أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ فَمَن شَهِدَ مِنكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُ

Güzel yaşadığımız bir ay içersin de olmak bana sevinç ve huzur veriyor

İslam da her ayın aslın da önem ve şerifi vardır. Bizim için en merhametli olanı ve bağışlayıcı olanı ise ramazan ayı dır.

Çünkü Ramazan ayı başlı başına sevap ayıdır. Merhamet, hoş görü ve sabır ayı olarak kabul ederiz

Her ramazan olduğu gibi bu ramazanda bizim için bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirenler için Allah’ın rahmet deryası onları beklemektedir. Sohbet odalarımız da ki kullanıcılarımız ile  hep beraber, birlik ve beraberlik içerisinde Rabbimizin şu ayetine sımsıkı sarılalım.

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعاً وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْكُرُواْ نِعْمَتَ اللّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ كُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِكُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَاناً وَكُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَكُم مِّنْهَا كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ

“Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yazılar

İslami Sohbet Odaları
31 Temmuz 2022
Radyo Sohbet Odaları
29 Temmuz 2022
Ege  Chat Siteleri
26 Haziran 2022
Chat Nehri
27 Temmuz 2021
Toplist 25