Kolay Sohbet

Kolay Sohbet

Sohbetedersin olarak kolay sohbet etmenin en kolay pratik yollarını bazı örnekler vereceğimiz bu makalemiz de , teknoloji sayesin de tek bir tıkla bir şehirden bir şehirlere , Arkadaş, Dost  edinip Kolayca Sohbet edebileceğiz .

KOLAY SOHBET

Bazen kolay sohbet etmenin tek yolu tanımadığımız insanlardan geçiyormuş diyebilirim yani tanımadığımız görmediğimiz sohbet odaların da denk geldiğimiz insanlarla  dertleşmek bize iyi geliyor mu? Ben bu soruyu şöyle değerlendirmek isterim:

Tanımadığımız birine derdimizi anlatmak, tanıdığımız birine  anlatmaktan daha makul geliyor bana çünkü; Kendisi hakkın da bir bilgi bilmediğimiz verdiği rahatlık ve hakkımda  ne düşünür sorusu olmadığı için uygun görürüm.

Tanıdıklarımıza güvensek bile çoğu zaman ” ne der bana acaba ” diye her şeyi  olduğu gibi  anlatamayız, çekiniriz. Anlattıklarımız olmadık bir yerde karşımıza çıksın istemeyiz. Bizi tanıyanlara nazaran önyargısız  farklı bir bakış açısı görmek isteriz.

işte bu yüzden kolay sohbet edebilmek için sohbet odaları gibi chat sitelerine girip rahat şekilde , Çevremizden yadırganacağımızı düşündüğümüz düşünceleri hiç tanımadığımız bir yabancı  ile paylaşabiliriz. Bazı insanlar yalnızlığa bazılarında hiç tanımadığı yüzlere sığınırmış…

Tanıdığımız insanların önyargılarından, bizi anlamamalarından, menfaatlerinden, sırtımızdan vurmalarından bıktığımız için.  İşte tamda bu gibi durumlarda  hiç tanımadığımız insanlarla dertleşmek, sohbet etmek bize iyi gelir. Tanımadığın için kolay sohbet edip  insana istediğini rahatça anlatıp içini dökebilirsin.
Seni rahatsız  eden dertlerin vardır, sırların vardır  ya da güçsüz bırakacak zaafların.

Bunları tanıdığımız bir insana anlatmaktan çekiniriz çünkü  biliriz ki zayıf noktamızı bilirlerse bunu bize karşı kullanabilir ama tanımadığın insan tüm bunları bilsede bize zarar veremez. Bunun verdiği rahatlık iyi gelir insana.

Hayatımızı bizim o an anlattığımız  kadarıyla bilir ve sadece bizim söylediklerimize yorum yapar.

Bizi önceden yaptığımız şeylerle  yargılayamaz ya da ” ben demiştim ” cümlesini kuramazlar.

Acaba benim bu  yaptığım hakkında ne düşünür diye kasılmıyoruz anlatırken, karşımızdaki bize önyargılı yaklaşmıyor.

Sanal dünyamızda özgürüz.  Bu insanın üstündeki tarif edilemeyen baskıdan  kaçışıdır. Ya da belki de bizimle aynı düşüncede  başka insanların var olduğunun  verdiği  haz olabilir.

Tanımadığımız insanlar geçmişimizi bilmedikleri için tarafsız düşünür, objektiftirler

Arada hiçbir çıkar olmaz. Kendisi hakkın da bilgi sahibi olmadığın  biri kötülüğünü istemez. Tamamıyla derdine yardımcı olmaya çalışır ve bizi yargılamaz.
Anlatacağımız şey ne kadar kötü olursa olsun belki konuşma bittikten sonra bizi hiç görmeyeceği için tanımadığımız insanla dertleşmek bundan dolayı iyi gelir.

Çünkü rahatsın, tanımıyorsun ve daha da özgürsün. Ayrıca senden bir menfaat beklemiyor ve sana yalan söylemesini gerektirecek bir durum yok. Böyle insanlarla zamanla çok iyi dost, sırdaş olabiliyorsun.

 

Musty Azad 629
Cevap bırakın